Pred dnevi je Logaščica pokazala enega izmed najgrših izgledov, saj je bilo na njenem spodnjem toku stanje katastrofalno; na gladini so lebdele kanalizacijske odplake, higienski vložki, toaletni papir. Vdor fekalij v rečico je povzročil pravi ekološki kaos saj naj bi odmrl precejšen delež rib in rakov.

V torek, 6. oktobra je fotograf Andrej Korenč kot eden izmed prvih opazil stanje Logaščice, jo fotografiral in nanjo opozoril javnost.

V petek, 9. oktobra si je stanje ogledal tudi Boris Čičmirko, predsednik KS Naklo. Igor Petek, direktor Komunalnega podjetja Logatec  je Čičmirku in Korenču v triurnem obhodu podrobno obrazložil kako je do katastrofe prišlo. Gre namreč za splet dejavnikov, katerim je dno izbila dolgotrajna suša.

V vmesnem času so si stanje ogledali med drugimi tudi Marko Barišić, predstavnik Ribiške družine Vrhnika in Stanislav Bele, vodja Medobčinskega inšpektorata in redarstva.
Marko Barišić je o stanju povedal – izjava.
Stanislav Bele je menil, da je za to kriv nekdo, ki živi na Potoški cesti v Logatcu in ni ali pa je neprimerno priklopljen na kanalizacijo, zato je naložil Komunalnemu podjetju Logatec čiščenje struge. O tem je dejal – izjava.

Občinska uprava z županom na čelu je bila o stanju Logaščice obveščena takoj in je takoj tudi reagirala ter urejevala zadevo znotraj svojih pristojnosti. Pristojnost za vodotoke širom celotne države je namreč v rokah Agencije RS za okolje.

Radio 1 sledi stanju Logaščice. Zadnje informacije so:
Težava Logaščice je tudi težava globalnega ogrevanja
Rečica v Logatcu se sooča s strašno sušo. Zato je zadnji vdor fekalij povzročil ekološki kaos, o katerem smo poročali. Razlogov za tako stanje Logaščice pa je še več – zastarela kanalizacija in nezadostna čistilna naprava. Kot pravi župan Janez Nagode, bi kanalizacijo ob Logaščici lahko uredili že naslednje leto: “Kar se tiče pa čistilne naprave, je zadeva umeščena v skupni projekt Čista Ljubljanica, kjer pričakujemo sklep MOP o umestitvi tega projekta v kohezijski sklad in možnost pridobivanja nepovratnih sredstev in začetek gradnje v letu 2010.” Direktor logaške komunale Igor Petek dodaja, da dokončna rešitev še ni tako blizu: “Pomembno pri vsem skupaj bo tudi to, da se bo s širšim pristopom prišlo do nekih rešitev tako varovanja pred visokimi vodami kot varovanja pred sušo.”

Ker je za vse vodotoke v Sloveniji odgovorna agencija za okolje, pa je za tako rešitev potrebnega veliko časa in dogovarjanja.

Stanje pa si lahko ogledate tudi na http://logatec.blogspot.com/.